Téma týdne

Kdyby...změnila bych toho hodně?

2. srpna 2017 v 21:52 | Stenie
Zdravím, haha.
Už je to zase více než rok, co jsem se tady ozvala. Koukám, že z mých navštěvovaných blogů už toho moc nezůstalo. Sama jsem v době "ticha" na tomhle blogu přesedlala na jiný blog, hlavně proto, aby moc lidí nemohlo zjistit, kdo jsem. Ale teď jsem si řekla, že je to blbost, že bych se neměla schovávat za nějakou masku, ale psát své názory někde, kde už o mně lidé ví a tak nějak mě znají. I když, tenhle blog je taky tak nějak pořád anonymní. Ale chci tím říct, že bych se za své názory neměla bát postavit a stydět se za ně, protože každý jsme nějaký.

Když jsem přemýšlela jakým článkem bych mohla znovu začít, tak mi do nosu cvrknl název téma týdne. A nemohla jsem mu odolat, protože nad tím přemýšlím dost často.

Je třeba říct, že nepřemýšlím přímo nad celkovou změnou svého života, ale spíše nad takovými malými změnami, které by tak nějak nakonec mohly změnit opravdu hodně.

Protože kdybych támhle pomohla někomu v nouzi a nedělala, že ho nevidím; nebo bych tu osobu, co právě sedí naproti mě, a kterou mám strašně ráda, objímala daleko častěji... život by byl hned růžovější, jak pro mě, tak i pro ně.

Kdykoliv jsem mohla udělat spoustu věcí jinak, vybrat si úplně jinou cestu, ale víte co? Jedna moje velice blízká osoba, kterou si vážím snad nejvíce na světě mi onehda řekla: "Víš, já si myslím, že neexistují špatná rozhodnutí."

"Všechno se děje z nějakého důvodu."

Kdybychom se tenkrát rozhodli jinak, nepotkali bychom možná ty, kteří nás teď doprovází životem, nedostali bychom se k těm příležitostem, které nám byli nabídnuty.

Podle mě, ať už se nám teď děje cokoliv, ať už je to špatné, či dobré... už je to tak... není třeba to měnit... víte proč? Protože přeci ještě nevíme co nás na naši cestě teprve potká. Takže proč se ukvapeně zamýšlet nad tím, co bylo, ale nezaměřit se na přítomnost k tomu, abychom si udělali přítomnost co možná nejpřívětivější? Nikdo nežije náš život za nás, tak si ho užívejme dokud ho pořád máme! Protože někteří žít chtěli, ale bohužel tu šanci už nemají. (fajn, ani já se tím neřídím. ale snažím se zvednou náladu, okay? :D)


Mějte hezký den,

Stenie.

Slovensko vs. Česko

28. června 2015 v 13:14 | Sτεncεε
Tohle téma někdo řeší? Srovnává Slováky s Čechy? Vážně? Fíha. Oba dva národy mají něco společného, svým způsobem jsme stejní, ale zároveň odlišní a všichni máme něco do sebe. Patřím k lidem, kterým Slovenština, Slováci a celkově Slovensko nedělá problém a mám je ráda. Snad proto, že je mám v rodině? Že to od místa, kde bydlím nemám do Slovenska daleko (a byla jsem tam jen jednou na svatbě mého bráchy? :D) ? Ne. Dokonce mám u některých filmů raději sloveský dabing než český. To nebyl dobrý příklad... Ale prostě z mého pohledu ani žádnou jazykovou bariéru necítím. Slovensky rozumím a myslím, že se i domluvím. (Ale český přízvuk nezapřu, takže to zkoušet nebudu.)

A z jakého důvodu by Slováci nemohli být autoři svého blogu na blog.cz? Neměl by se ten člověk co to navrhl možná i trohu stydět? Vždyť jsme jistého času byli jeden národ.


Lapač Snů

22. března 2014 v 18:43 | Stencee
Awojte! Řekla jsem si, že bych zase jednou mohla napsat Téma týdne, toto Téma se docela hodí :) ,protože Lapač snů mám doma a pokud sledujete moje články z robriky "Objektiv" víte, jak vypadá :) Bohužel... nepomáhá mi tak, jak bych chtěla aby pomáhal, visí nad mou postelí a visí... visí a visí :D Možná, že nepomáhá ,protože na něm nejsou peříčka, ale budiž... Jdu hledat a psát informace.

V Americe použivájí lapač snů (tzv. kruhový štít) INDIÁNI proti zlým duchům. Pověst o něm vypráví o šamanovi, která měl vizi. V té se mu zjevil "lstiví pavoučí bůh" a promluvil k němu, přičemž sáhl pro provázek, stočený vrbový prut, pírka, proužky kůže, korálky. Povídal o strachu, smrti, dětsví a dospívání, že jsou na zemi zlé a dobré síly a při tom do proutku vplétal pavučinu. Pak ji podal šamanovi, aby ji ho použil pro své lidi, aby měli lepší sny, náladu... Když prý bude věřit v jeho magickou moc, pavučina propustí dobré síly, ty zlé se zachytí a první sluneční paprsky je spálí…

(ZDROJ: WIKIPEDIE, SPIRIT.CZ)

Pokud trpíte zlými sny, určitě si nějaký pořiďtě! :)


Co (NE)dává smysl

23. února 2014 v 20:38 | Stencee
Awojte ^^ :3
Tohle je můj první článek k Tématu týdne, zítra už bude jiné téma, tak to chci stihnout ještě teď :D Nad tímhle tématem přemýšlímdva dny a nechci napsat žádnou blbost. Jenže, jak se znám, zase nějakou blbost napíšu, HA!

Takže, celý tento článek nedává smysl a o tom to je, někdo v tom ten smysl vidí, nuže, ať ho vidí, ale já jsem slepá, zaslepená něčím co už vůbec nedává smysl.

Všechno, co na světě je, nebo se stane je jen náš výmysl, někteří to nevidí, kašlou na to, nebo to vidí a nechápou...

A je z toho blbost (z toho článku :D), omlouvám se, ale jsem teď trochu mimo, kámoška mi napsala, že ji umřel někdo blízký, nevím kdo, ale i tak mi to trhá srdce. A ano, i to nedává smysl, jak, že někdo může zemřít např. při porodu, proč, proč se to děje, proč tady jsme, co se to děje?? Já nic nechápu!

NIC NEDÁVÁ SMYSL POKUD TO PRO VÁS NEDÁVÁ SMYSL!


 
 

Reklama