Kdyby...změnila bych toho hodně?

2. srpna 2017 v 21:52 | Stenie |  Téma týdne
Zdravím, haha.
Už je to zase více než rok, co jsem se tady ozvala. Koukám, že z mých navštěvovaných blogů už toho moc nezůstalo. Sama jsem v době "ticha" na tomhle blogu přesedlala na jiný blog, hlavně proto, aby moc lidí nemohlo zjistit, kdo jsem. Ale teď jsem si řekla, že je to blbost, že bych se neměla schovávat za nějakou masku, ale psát své názory někde, kde už o mně lidé ví a tak nějak mě znají. I když, tenhle blog je taky tak nějak pořád anonymní. Ale chci tím říct, že bych se za své názory neměla bát postavit a stydět se za ně, protože každý jsme nějaký.

Když jsem přemýšlela jakým článkem bych mohla znovu začít, tak mi do nosu cvrknl název téma týdne. A nemohla jsem mu odolat, protože nad tím přemýšlím dost často.

Je třeba říct, že nepřemýšlím přímo nad celkovou změnou svého života, ale spíše nad takovými malými změnami, které by tak nějak nakonec mohly změnit opravdu hodně.

Protože kdybych támhle pomohla někomu v nouzi a nedělala, že ho nevidím; nebo bych tu osobu, co právě sedí naproti mě, a kterou mám strašně ráda, objímala daleko častěji... život by byl hned růžovější, jak pro mě, tak i pro ně.

Kdykoliv jsem mohla udělat spoustu věcí jinak, vybrat si úplně jinou cestu, ale víte co? Jedna moje velice blízká osoba, kterou si vážím snad nejvíce na světě mi onehda řekla: "Víš, já si myslím, že neexistují špatná rozhodnutí."

"Všechno se děje z nějakého důvodu."

Kdybychom se tenkrát rozhodli jinak, nepotkali bychom možná ty, kteří nás teď doprovází životem, nedostali bychom se k těm příležitostem, které nám byli nabídnuty.

Podle mě, ať už se nám teď děje cokoliv, ať už je to špatné, či dobré... už je to tak... není třeba to měnit... víte proč? Protože přeci ještě nevíme co nás na naši cestě teprve potká. Takže proč se ukvapeně zamýšlet nad tím, co bylo, ale nezaměřit se na přítomnost k tomu, abychom si udělali přítomnost co možná nejpřívětivější? Nikdo nežije náš život za nás, tak si ho užívejme dokud ho pořád máme! Protože někteří žít chtěli, ale bohužel tu šanci už nemají. (fajn, ani já se tím neřídím. ale snažím se zvednou náladu, okay? :D)


Mějte hezký den,

Stenie.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama