Divergent | 11

27. srpna 2015 v 6:00 |  Divergent

STENCEE

"Kam jde Tris?" zašeptám Elizabeth do ucha. Otočí se a obě se dlouze zadíváme na Trisin obrys směřující k ruskému kolu.
"Čtyřko!" dojdu k němu, "Tris se někam vzdaluje..." ukážu prstem směrem k Tris. Čtyřka se vydá za ní. "Můžu jít s tebou?" nadzvednu prosebně obočí. Nechci aby s ní byl sám... u ruského kola.... v noci... Udeří mě hluboká rána do srdce, ale... proč?
"Ne, zůstaň tu, bylo by jim podezřelé, že jsme se vytratili." Má pravdu. Vrátím se zpátky k ostatním. Chvilku tam stojím, jenže mi to nedá. V hlavě mi přeběhne myšlenka, že se chovám jako stalker, ale hned ji zaženu. Když to Čtyřka nezjistí a neuvidí mě, bude všechno v pořádku.
Přijdu v okamžiku, když už oba dva lezou nahoru ruského kola. Jsou vysoko, takže už je nemůžu slyšet a navíc určitě šeptají. Tris se přitiskne blíž k žebříku. Musí tam být silný vítr. Čtyřka ji přidrží svou rukou na jejím boku. Pomalu mi mizí z dohledu.
Vylekám se, když ucítím ruku na rameni. Elizabeth. Prudce se otočím a nemůžu popadnout dech. "Oh," pomalu se rozdýchávám. "Promiň, ale co tady proboha děláš? Neříkal ti Čtyřka ať tady nechodíš? A vůbec kde jsou?" Dokážu jen zakývat hlavou a ukázat nahoru. Elizabeth taky nic neříká. Je to šílený.
Uslyšíme ránu a výkřik: "Čtyřko!" I přes tu výšku jde zřetelně rozumět. Něco se děje. Schováme se více do křoví a sledujeme neuvěřitelné. Kolo se dalo do pohybu. "Raději pojď než si nás všimnou," řekne Elizabeth. "Určitě nás už hledají." Přikývnu, ale chvíli se ještě zadívám na ruské kolo. Zaslechnu smích Čtyřky a Tris. Nepozorovatelně vzdychnu. Pak odejdu k ostatním.

"To vy jste to kolo pustili? Co jste si sakra mysleli? To jste mohli rovnou zařvat ,Tady jsme! Pojďte si pro nás!' Jestli prohraju i letos, už se půjdu asi odstřelit. Třikrát po sobě?" Osloví Tris a Čtyřku nějaká dívka.
"Na kole nezáleží," řekne Čtyřka. "Víme, kde jsou."
"My víme?" podiví se Christina a sklouzne očima ze Čtyřky na Tris.
"Ano. Zatímco jste tady seděli s rukama v klíně, Tris vylezla na kolo, aby se na ně podívala shora," uvede Čtyřka na pravou míru. Ale kdybych ho na to neupozornila, ani by si nevšiml.
"Takže, co se bude dít teď?" zeptá se někdo další mezi zívnutím.
Tris nám vysvětlí plán, možná není taková za jakou ji mám. Však taky byla první skokan, že. Ten nápad je dobrý, víc než to, je skvělý. A když to uznám já, tak to už je co říct.
Vyběhneme každý se svou ze tří skupin.
Uvidím Katelyn, která vystřelila přímo na mě. Ta se toho teda nebojí. Míří dobře a přesně, ale já jsem využila toho, že jsem si ji všimla dřív a začala jsem kličkovat. Myslím, že jsem u toho vypadala vtipně. Hodně. Nic mi však momentálně nebrání v tom abych tentokrát vypálila na Kate já. Vedle. Sakra. Katelyn mi vpálila střelu směrem k noze, ale mě to neodradí a rozběhnu se směrem k ní. V blízkosti přece není Čtyřka, aby mě rozptýlil, ne? Skočím na ni, čímž ji překvapím. Je drobnější než já. Chápu, dívat se na mě, když jsem s ní bojovala, teda vlastně nebojovala muselo být zvláštní. Jsem blbá, že jsem byla tak blbá.

KATELYN

Stencee má opravdu větší sílu než já. Ovšem, já mám zbraň pod ramenem. Než Stencee stihne vytáhnout svou zbraň, vytáhnu svou a střelím jí mezi oči. Trochu barvy dopadne i na můj obličej. "Hej! Neoslepuj mě!" řekne a rukou si začne stírat barvu. Má zavřené oči. Toho využiju a odkopnu jí od sebe. Následně se rychle vyškrábu na nohy a namířím na ní zbraň.
Stencee otevře oči a překvapeně nadzvedne obočí. "Už jsi mě zase přemohla. A to tu není Čtyřka..." nechápavě se na ní podívám. Jak to myslí? Není tu Čtyřka? "J-jak to myslíš?"
"Co se tady flákáš?" uslyším známý Ericův hlas a málem mi vypadne zbraň z rukou. "Eh, neflákám." Eric se zamračí ale když si všimne Stencee ušklíbne se. "Aha, takže se vykecáváš?" Svojí zbraní namíří Stencee na hlavu. Vytřeštím na něj oči. Vím, že to nejsou skutečné zbraně, ale i přesto ho to nemůžu nechat udělat. "Ne!" vyjeknu a rukou mu vyhodím zbraň z ruky. Když zbraň dopadne na zem Eric se na mě s neutrálním výrazem podívá. Nervózně polknu.
"Jak se tomu jen říká... ehm... vzpoura?" řekne vytrhne mi mou zbraň z ruky a udeří mě s ní do břicha. Oběma rukama se chytnu za břicho a sesunu se k zemi. "Za prvé, já jsem ten co velí skupině, za druhé, ona už je postřelená a střelit ji po druhé by bylo marnění nábojů." Takže mi tím chce říct, že mám zlomené nejméně dvě žebra zbytečně?
"A za třetí, jestli se tu hodláš povalovat, druhá rána ti doláme ty zbylé žebra." Bolestně si povzdychnu a vstanu. Eric mi do rukou strčí zbraň a dojde si pro svou. Stencee se na mě soucitně dívá. Usměju se na ní. "Pohni!" zakřičí na mě Eric. Povzdychnu si a následuju ho.

"Proč jsem zrovna já musel být mezi lůzrama?" uslyším jak řekne nějaký kluk z mého týmu. "Protože život není vždycky fér Alberte. A celej svět se proti tobě spiknul." odpoví mu jiný kluk. "Hele, můžu se ještě kouknout na tu vlajku?"
"Co žebra?" zeptá se Stencee a pokouší se smýt si skrvnu od paitballové kuličky z čela. "Nevím, počítám, že budou tak tři čtyři zlomené." Stencee si povzdychne. "Eric má sílu. To se musí uznat. Ale Čtyřka určitě větší..."
"Ahoj dámy." Lucy si k nám přisedne a usměje se. Při pohledu na Stencee, jak si čistí čelo se začne smát. "Kdo ti to udělal?" Stencee se zamračí. "Nejmenovaná osoba se sebevražednými sklony." Obě se na mě podívaly. "Co se ti stalo?" Zeptá se Lucy.
"No, nejmenovaná osoba mi zlomila pár žeber." Lucy nadzvedne obočí. "Opravdu? Kdo? Peter?" Stencee se na ní nechápavě podívá. "Proč by jí Peter lámal žebra?" Lucy pokrčí rameny. "Slyšela jsem, že se to docela pěknej vůl." Stencee přikývne. "Vůl to je, ale kdyby zlomil Katelyn žebra, asi bych o zabila." zasměju se.
Překvapuje mě, že si Lucy jako prvního nevybaví Erica. U mě by to byl jednoznačně Eric... a po něm Peter. "Tak kdo?" zeptá se Lucy a rozhlédne se po vagónu. "Eric." vyštěkne Stencee a Lucy se na ní nevěřícně podívá. Potom se podívá na mě. "Tobě Eric zlomil žebra?" přikývnu. "Tch, to je teda svině." Vypadá, jako by jí to překvapilo. "Většinou takový není... asi proto, že většina lidí si od něj drží odstup a neskáčou mu do řeči a tyhle věci. Co si mu udělala?"
"Vyhodila mu zbraň z ruky." Odpoví znovu Stencee. "Aha, tak to chápu. Každopádně si s ním o tom promluvím. Nemůže jen tak někomu zlomit žebra."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama