Divergent | 6

23. července 2015 v 6:00 |  Divergent

ELIZABETH


Čtyřka nás po obědě odvede do obrovské místnosti, ve které je tabule s našimi jmény. Také jsou tam boxovací pytle. Čtyřka si vezme slovo. "Jak už jsem se zmínil ráno, jako další věc se naučíte bojovat. Účelem je připravit vás do akce, naučit vaše tělo reagovat na ohrožení a výzvu - bez toho se neobejdete, pokud u nás hodláte přežít."
Čtyřka řekne, že si dneska povíme něco o technice a zítra spolu budeme bojovat. Trochu se mi roztřásly kolena. Potom Čtyřka předvede několik typů úderů. S tou pistolí to nebylo tak těžké, ale bojovat vlastníma rukama? S tím jsem trochu nepočítala. Musím si věřit, potom to bude jednoduší.
Všimnu si, že se Čtyřka zastavil u Tris. Zpozorním. Nejdříve si ji prohlédne, jako to dělal u každého. Co však u každého nedělal je, že se jich nedotýkal. Neslyším přes hluk co ji řekl, ale to co vidím něčemu nasvědčuje. Sprosťák. A to jsem si myslela, že je v pohodě.
Na večeři se zase přidám k Willovi a ostatním. Přijdu v okamžiku, kdy se rozhodují, že změní image. A já jsem rozhodnutá, že si jdu nechat udělat tetování. Jde semnou Al, kluk z Upřímnosti, vlastně on to navrhnul. "Líbí se mi tenhle nápis, dám si ho pod vlasy na záda," zvednu desku s textem: "Believe in yourself". To je přesně to co potřebuju. Věřit si.
Zanedlouho k nám přijde Tris s Christinou. Vzpomenu si na to, co jsem dnes viděla. Raději se nezeptám, co to mělo být.
Tris si nechá vytetovat tři ptáky na klíční kost. Je to vážně krásné tetování, asi pro ni má taky hlubší význam.

LUCY


Podkopnu svojí soupeřku a následně jí udeřím do hlavy. Když dopadne na zem vyplivne několik kapek krve a zvedne ruku. "Seš si jistá?" řeknu a ona přikývne. "To je dobře. Jsem hotová!" zvednu obě ruce. Nadšeně si poskočím a rozhlédnu se po ostatních. Byla jsem první co dokázala svojí protivnici porazit. S takovou, to možná dotáhnu na první místo v tabulce.
Uslyším jak někdo pomalu tleská. Když se otočím uvidím Erica. "Viděl jsi mě? Za chvíli bych dokázala skolit i tebe!"
"O tom silně pochybuju," řekne. "Ale nejsi špatná." nejsem špatná? Dělá si srandu? Jsem úžasná! "Myslím, že o mě máš nízké mínění." řeknu a uraženě si složím ruce. "Hlavně tu prosím tě nebreč," obrátí oči v sloup. Zajímalo by mě jak je na tom Katelyn. Nejsem si jistá, jestli se dokáže dostat mezi dvanáct nejlepších. "Ty máš na starost nováčky, že?" odbočím od tématu a Eric přikývne. "Nevíš náhodou jak si vede v tréninku Katelyn?"
"Katelyn? To je zase kdo?"
"Taková holka z mírumilovnosti... Blond vlasy, modré oči, ustrašený výraz." řeknu a máchnu rukou ve vzduchu. Eric se zamyslí. "Ach jistě, ta co omdlela a co jí pomohla ta drzá holka z upřímnosti." Nevím sice co mu ta holka, nejspíš Sten, řekla, ale asi to ani, podle jeho výrazu, vědět raději nechci. "Omdlela? Vážně? Kdy?"
"Nejsi nějak moc zvědavá?" řekne Eric a zamračí se. Zazubím se na něj a pokrčím rameny. "Znáš mě."
"Jo to znám. Až moc dobře." obrátí oči v sloup. "Nemohla bych s tebou jít, až se nováčci budou rvát?"
"Ne." Odpoví Eric rychle. "Ale no tak, už jsem dobojovala. Nechci se tady poflakovat a zírat jak se ostatní rvou."
"Proto chceš jít semnou, poflakovat se a koukat přitom na nováčky?" přikývnu. "Jsem ráda, že mě chápeš." Eric se otočí a beze slova začne odcházet. "Počkej!" vyběhnu za ním a chytím ho za rameno. Eric se zastaví a povzdychne si. "Když mě nebudeš otravovat..."
"Nebudu!" chytne mě za zápěstí a otočí se na mě. "Jedno slovo a jdeš zpátky." přikývnu a Eric mě pustí. "Už sis našel mezi nováčky svojí budoucí manželku?"
"Něco jsem ti řekl."
"No jo furt..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama