Divergent | 3

30. června 2015 v 20:18 | Sτεncεε |  Divergent
Ahoj, tehle díl měl vyjít až ve čtvrtek stejně jako další části (mám je už v naplánovaných do Října a trochu mě to děsí a těší zároveň, protože tak se o ten blog nemusím starat a každý čtvrtek výjde jeden díl :D To je chytré, že? :D) V dnešním díle se seznámíme s Lucy a Elizabeth. :) (Pod textem najdete odkaz na předchozí díly :)) Prosím, po přečtení napište váš názor /ať už špatný či dobrý/ do komentářů. Děkujeme :)


LUCY (Kaucus)


Nevím, čím mě takhle trestá, ale nechat mě jít až poslední abych dávala pozor na bažanty? To je vopruz! "To nemůžeš Maxi!" řeknu naštvaně a podívám se na dalšího nováčka skočit dolů. "Můžu. Navíc ti to jen prospěje. Začínáš si o sobě až moc myslet a někdo ti ten hřebínek shodit musí." obrátím oči v sloup a podívám se na zbylé nováčky. Mezi nimi stojí ta mírumilovná. Katelyn? jo tak se jmenuje. Vypadá nervózně.
"Můžu si alespoň udělat přátelé?" Max se na mě nevěřícně podívá. "Ty a přátelé? to jsou dvě věci které nejdou dohromady." ironicky se zasměju a vyjdu směrem ke Katelyn. Max má pravdu, nikdy jsem neměla o přátelé zájem. Vždycky jsem měla jen jednoho, ale ten byl pro mě spíš jako starší bratr. Ovšem, tahle mírumilovná holka mi přijde sympatická. Nevím proč, možná tak působí na všechny. "Hej, Kate." podívá se na mě a nervózně se usměje.
"Ahoj." řekne a já se zasměju. "Nečekala jsem že to fakt dáš. Sice ten škrob byl první, ale stejně si myslím, že si o sobě moc myslí." Nechápu co se nám snaží dokázat. Že není škrob? Cha! Na to jsem zvědavá. "Každopádně bys měla skočit. Čím dřív tím líp." Kate sebou trhne. Nevypadá, že by se jí do toho nějak chtělo. "Já... to nezvládnu." řekne a podívá se k zemi. "Blbost." řeknu a popadnu jí za ruku. Vytřeštěně se na mě podívá. "P-počkej!"
"Není to tak strašný jak to vypadá!" řeknu a dotáhnu jí až na římsu. S vytřeštěnými oči se podívá dolů. "To ne..." podívám se na Maxe který mě s údivem sleduje. "To ano." řeknu a šťouchnu do ní. "LUCY!" zavřeští a já jí zamávám. "Tak přátelé říkáš?" řekne Max stojící vedle mě. Podívám se na něj a pokrčím rameny.

Všichni poslušně následujeme Lauren a Čtyřku směrem do Jámy. "Katelyn, ty jsi skočila a to je úspěch!" řekne nějaká holka z upřímnosti vedle Kate. "Já... neskočila tak docela." řekne a podívá se na mě. Rychle odvrátím pohled a doběhnu na místo vedle čtyřky. "Není to ale smutné, že někdo jako ty má na starost nováčky?" řeknu a Čtyřka se na mě podívá koutkem oka.
"Nemám je na starost, dělám jim průvodce." pokrčím rameny. "Stejně je to vopruz." Čtyřka ignorujíc mojí otázku se společně s Lauren postaví před nováčky. "Tady se rozdělíme," prohlásí Lauren. "Zdejší odkojenci půjdou semnou. Předpokládám, že vám průvodce dělat nemusím." s úšklebkem se podívám na Čtyřku který mě stále ignoruje.
Lauren se podívá na mě a na zbytek odkojenců, usměje se a pokývne. Všichni se oddělíme od skupiny a následujeme ji. Tohle bude ještě zajímavé. Už se těším na výcvik.

ELIZABETH (Stencee)


Seskok je zamnou. Věděla jsem, že to bude náročné, ale že až takhle? Stojím asi dva metry od ostatních a nikdo si mě nevšímá... a to je dobře.
"Většinu času pracuju v dozorně, ale následujících několik týdnů vám budu dělat instruktora. Moje jméno je Čtyřka."
"Čtyřka?" zeptá se dívka v černobílém oblečení. "Jako to číslo?"
"Jo," odpoví Čtyřka. "Nějaký problém?"
"Ne."
"Výborně. Za okamžik vejdeme do Jámy. Přijde čas, kdy si ji zamilujete i vy. Je to -"
Dívka se zachechtá. "Jáma? Vážně chytrý jméno."
Čtyřka se k ní nebezpečně nakloní a upřeně se na ni dívá. "A ty se jmenuješ jak?" zeptá se klidně. "Christina," vypískne, je na ni vidět, že má strach. "Poslyš, Christino. Kdybych se v životě hodlal obklopit užvaněnejma chytrákama, zakotvil bych tam u vás," sykne Čtyřka. "Tohle je první lekce: nauč se držet zobák. Je to srozumitelný?" Christina opatrně přikývne.
Měla bych se seznámit s někým novým. Will si mě nevšímá, nebo si ani nevšiml, že jsem přestoupila taky. Vcházíme do Jámy. Nedivím se tomu názvu. Je to vážně obrovský prostor. "A teď zamnou," promluví znovu Čtyřka. "Ukážu vám propast." Všichni se dáme do chůze.
Při pohledu na propast se mi zatočí hlava. "Fíha," vydechnu. Dole teče voda, je to skoro nemožné. "Propast nás varuje, že mezi odvahou a pošetilostí je tenká dělící čára!" zařve Čtyřka, aby nás varoval. "Troufalý skok z týhle římsy je vykoupen smrtí. Už se to stalo a stane se to znovu. Varoval jsem vás."

Will si mě všimnul a pozval mě, abych si přisedla vedle něj ke stolu. Je tu spousta jídla. Za chvíli se naproti nás posadí Christina a holka z Odevzdanosti, myslím, že jsem zaslechla její jméno - Tris. Vedle ní sedí Čtyřka a šťouchne ji loktem. "To je hovězí. Tohle si dej na to," podá ji mističku s červenou omáčkou. "Tys nikdy neměla hamburger?" zeptá se ji Christina a já se přistihnu, že se šklebím. "Ne. Takhle se tomu říká?" "Škrobáci se stravují nezáživně. Jakákoli výstřednost se pokládá za požitek, který není k životu nutný." Čtyřka si všimne toho, jak se tvářím a zamračí se na mě. Můj úšklebek okamžitě padá. "Nedivím se, žes odtamtud zdrhla." "Jak říkáš, bylo to kvůli jídlu." Čtyřkovi zacukají koutky úst. Takže není jen vážný. Myslím, že umí být i milý.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adís Adís | E-mail | Web | 1. července 2015 v 15:40 | Reagovat

Ten Max to zabil xDD Těšing na další :3 :D

2 sτεncεε ♥ sτεncεε ♥ | 3. července 2015 v 8:36 | Reagovat

[1]: Tak příští čtvrtek :D

3 Kikča Kikča | E-mail | Web | 3. července 2015 v 14:16 | Reagovat

já si většinou taky všechno na blogu předepíšu, je to chytré, proto že pak mám více času na osobní život :D
Krásná kapitola. Pobavila jsi mě :D neštvi mě a dej sem šupem další kapitolu :D

4 Kaucus Kaucus | 5. července 2015 v 14:43 | Reagovat

Já úplně zapomněla, že to budeš přidávat... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama