Duben 2015

Divergent | 2 | Stencee (by Stencee :D)

4. dubna 2015 v 18:00 | Sτεncεε |  Divergent

PŘEDCHOZÍ KAPITOLA
2

STENCEE

Ta mírumilovná mi připadá docela sympatická, ale stejně nechápu proč lidé jako oni přecházejí do Neohroženosti. Samozřejmě netvrdím, že já tady zapadám. Je to věc názorů.
Zaslechnu kus rozhovoru Christiny, mé kamarádky, která je z stejné frakce jako já a dalšího kluka z Mírumilovnosti. "K tomuhle mě nikdo nedonutí," prohlásí. " "Musíš," pobídne ho Christina. "jinak jsi skončil. No tak bude to v pohodě." V tento moment mi dojde k čemu za chvíli dojde. Budeme muset skočit tentokrát z vlaku. Z mého zamyšlení mě vytrhne až fakt, že Christinu bere za ruku pro mě neznámý škrob a připravují se ke skoku. Neváhám, porvu Katelyn a stáhnu ji sebou dozadu. Nenamáhám se s vysvětlením, ona to již pochopila. "Raz... dva... tři!" odpočítá škrob. Všichni čtyři se rozběhneme a skočíme.
Bolestivě dopadnu a štěrk se mi zabodne do kolen. Christina se rozesměje: "To byla švanda." Zavřu oči a snažím se zorientovat. To by bylo, ale co bude teď?
"Poslouchejte! Moje jméno je Max a jsem jedním z předáků vaší nové frakce," ozve se mužský hlas. Ohlédnu se po Katelyn, která už směřuje k hloučku nováčků. Vydám se tam taky. Teda, spíše tam dokulhám, protože mě hodně bolí kolena.
Přeslechnu větu Maxe, ale její význam mi dojde hned, když se zeptá dívka ze Sečtělosti. "To jako chcete, abychom z tý římsy skočili dolů?" Zvednu se na špičky, protože se snažím dostat alespoň malý výhled na díru.
"Přesně tak," ubezpečí ji Max. "Je tam na dně voda nebo něco?" "Těžko říct," zvedne Max obočí. Všichni mlčky stojí a nikomu se skákat nechce. Co když je to past?! Škrob vykročí směrem k římse. Spadne mi brada. Škrob, aby šel první? Sundá si svůj kabát, nebo co to vlastně odevzdaní nosí a mrští ji po mladíkovi ze Sečtělosti. Vyleze na římsu a skočí.
Není slyšet výkřik ani dopad, ale předpokládám, že to přežila. Snažím se sebrat odvahu. Trvá mi to, ale nakonec se vydám v před. Jsem třetí v pořadí, přede mnou totiž skočila Christina.
Dole mě zachytí síť. V krvi mi proudí adrenalin a já si tu chvíli užívám, dokud mi někdo pomůže vymotat se ze sítě. Nevypadá o moc starší než já, asi tak o dva roky. Zeptá se mě na jméno. "Jmenuju se Stencee." "Fajn, přidej se k Tris a Christině," kývne hlavou směrem k nim. Pak nahlas křikne: "Třetí skokan - Stencee."
"Zvládla jsi to, Sten!" zavolá na mě Chistina. "Už to tak bude," usměju se. "Ty jsi Tris, že?" zeptám se. "Jo," odpoví. Postavím se mezi ně a čekám až dopadne Katelyn.