Prohlídka Národní kulturní památky Dolní Vítkovice a Vysoké pece č. 1

25. června 2014 v 14:16 | Stencee ♥
"Naučná trasa krok po kroku odhaluje, jak se kdysi v útrobách vysokých pecí vyrábělo surové železo. Součástí prohlídky je projížďka skipovým výtahem, návštěva žhavého vysokopecního nitra či velínu, odkud se tavba železa řídila. Jedinečným zážitkem je adrenalinový výhled ze samotného vrcholu pece."

A teď vážně. Ne, nezbláznila jsem se. Tento popis je napsaný na vstupence. A ano, byla jsem tam v Pondělí, z důvodu školního výletu. Nedokážu vám pospat co, kde bylo. Jen možná to, že jsme měli helmy ( :3 ) a zaujal mě velmi zjímavý nápis na zdi "POŘÁDEK A ČISTOTA ZDRAVÝ ZÁKLAD ŽIVOTA". To mě dostalo. Nebudu tady žvanit o Vysokých pecí a přesuneme se do druhé části výletu a to 'Forum Nova Karolina,' aneb 'Obchodní Centrum.'

Naše první kroky, v tomto obchodním komplexu směřovaly na toalety, protože (teda já osobně) jsme měli totálně černé ruce. Po rozsáhlém kručení v žaludku jsem musela navštívit McDonald, kde na mě čekal McWrap Crispy Chicken. Je to moje klasika, kterou si dávám pokaždé, když navštívím McDonald. Veřte, že to není tak často. Nedala jsem si tam nic na pití, protože už jsem se nemohla dočkat TapiTea, ve kterém zrovna dneska (je to přednastavený článek, píšu to v pondělí :D) probíhá akce 2 + 1 zdarma. Aby to bylo fér jsme si cenu těch dvou podělily třemi, takže výborná nabídka, která příjde vhod. Samozřejmě ten stánek s TapiTea nebylo snadné najít, ale nakonec jsme se tam dostali ve zdraví. Po vydatném občerstvéní jsme zavítaly do knihkupectví, kde si Kaucus koupila komix 'Batman a syn' (což už víte z jejího pondělního článku) a já se pustila do Divergence, takže se těším na dovolenou, kde budu mít čas číst tuto knížku, ale také knihu 'Pomsta nosí Pradu,' kterou už mám rozečtenou. Nakonec jsme rychle vběhli do Douglasu a Kaucus tam koupila mamce dva laky na nehty od Essence. Stačilo nám už jen dojed Elefantem (vlakem) zpátky domů.

Jeli jste někam na školní výlet? Jak se Vám to líbilo? Kam byste se rádi podívali?

"POŘÁDEK A ČISTOTA ZDRAVÝ ZÁKLAD ŽIVOTA"

Mimochodem, s Kaucus a Werů máme režim, že každý den napíše jedna z nás článek, tím pádem zde budou články pořád! Těšte se, máme pro Vás pár videí! :) Také byl nastaven nový layout! :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Melanie Melanie | Web | 25. června 2014 v 18:52 | Reagovat

To je náhoda :) My tam byli také :DD Teď nedávno :D Je to tam celkem strašidelné, z venku, ale zevnitř pak.. no, dalo se to :D

2 Stencee ^^ Stencee ^^ | Web | 26. června 2014 v 12:45 | Reagovat

[1]: A odkud, že to vlastně jsi? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama