Zimní příběh ... 1/2

24. prosince 2013 v 20:32 | Stencee |  Příběhy
!Hola!
Jak se máte, a co jste dostali? Já ještě pořád čekám...
A nudila jsem se tak, až jsem napsala příběh, mnohé z vás možná sklamu, není to
pokračování Lokiho a neznámé dívky, ale samostatný příběh o jedné dívce s malou holčičkou :)


Jeden štědrovečerní večer, když už ve všech rodinách usedali ke stolu, zavládla velká vichřice. Mnoho lidí již sedělo jen při svíčkách. Venku se kymácely stromy ze strany na stranu, až pár popadalo na jeden opuštěný dům, ve kterém se schovávala jedna maminka s holčičkou starou 13 měsíců, protože neměla kde bydlet. "Neboj se zlatíčko," utěšovala svou holčičku. Dovnitř foukal vítr a budova se houpala v základech, až se celá konstrukce s omítkou zřítila přímo na dívku s holčičkou.

Ráno, když se probudila, všechny trosky se ocitaly v bezpečné vzdálenosti. Ležela pod dekou, která byla malinko okousaná od nějakého zvířete. "Pane bože, co já budu dělat!" nechápala, co se stalo, ale jedno věděla jistě, její holčička tam nebyla.

Když si sbalila do baťůžku svou starou a právě již i pokousanou deku, vydala se holčičku hledat. Ptala se po všech hospodách, hotelech, ubytovnách i domech: "Neviděli jste tady někoho s mou malou holčičkou?" Všichni ji však jen vyháněli. Byla bezmocná, bloudila lesem, dívala se i do studny, jestli se tam její dítě neskutálelo. Nikde po něm nebyla ani zmínka.

Maminka si myslela, že už ji neuvidí, ale ustala vánice a začal znít nádherný zpěv. Byla zmatená a bála se, že má halucinace. Někdo na ni zavolal, ona vzhlédla a uviděla anděla. Vysílená si klekla na zem a poslouchala, co ji anděl povídá: "Pojď, zavedu Tě za tvou holčičkou." Maminka omdlela a zdál se jí krásný sen, že je u krbu i s holčičkou.

"Bubu, mama, velký pješ!" křičela malá holčička. To maminku probudilo. Na jejích nohách ležel velký pes, pak usoudila, že to bude vlk a zpanikařila. Vlk se postavil, protáhl a olízal jí i holčičku. To ji uklidnilo, podívala se kolem sebe a došlo ji, že je v nějakém teplém bytě. Pak si vzpomněla na okousanou deku. "Á už jste vstala," ozval se neznámý hlas. "Kde to jsem a kdo jste Vy?" zeptala se a zároveň se chytla za hlavu. "Bolí Vás to? A na zbytek se mě neptejte, dozvíte se to brzy," vyšel neznámý muž z kuchyně a podával ji teplou polévku. Za chvíli někdo otevřel dveře: "Tati! Už jsem tady s tím ovocem." "Výborně synku!" pochválil muž kluka.

U večeře se muž zeptal: "Eh, jak se vlastně jmenujete?" "Jsem Elen a má dcera se jmenuje po mé matce Valérie a Vy?" již s úsměvem na to Elen. "Já se jmenuji Emil a můj syn je Petr, toto jsou Agáta, Maddy a Lenka," taky se usmál a poukázal na své vlky. "Lenka čeká s Maddym vlčátka, mají se narodit kdykoliv," dodal.
________________________________________________________________________________________________
Tak co Vy na to? :)
DOBROU NOC!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maggi Maggi | Web | 24. prosince 2013 v 22:08 | Reagovat

Aweee, to bylo cutie :'3 Už jsem ěekala, že to bude Loki -_- :D
Jednorázovkový talente :D
(myšleno v dobrém)

2 Goldie :3 Goldie :3 | Web | 25. prosince 2013 v 14:28 | Reagovat

Dobré :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama